Szkolenia dla Fizjoterapeutów

Biegacze to grupa, która coraz liczniej odwiedza gabinety fizjoterapeutyczne. Grupa, która nakłada na fizjoterapeutę sporo wyzwań diagnostycznych.

Sami od lat zajmujemy się doskonaleniem procesu diagnostyki tych wyjątkowych zapaleńców 😉 i – nieskromnie mówiąc – idzie nam całkiem nieźle. 😊 Chcielibyśmy podzielić się z koleżankami i kolegami po fachu naszym doświadczeniem, podpierając je i uzupełniając badaniami naukowymi badaczy ze świata medycyny i sportu.

W naszym systemie diagnostycznym działamy dwutorowo – analizujemy technikę biegu oraz dokonujemy „standardowego” badania w gabinecie. Taki sposób stawiania diagnozy pozwala na dużo szersze spojrzenie i daje możliwość działania przyczynowo-skutkowego.

Na naszych szkoleniach chcielibyśmy pokazać Wam ten sposób myślenia. Jeśli macie w swoich gabinetach biegaczy, sami biegacie lub zajmujecie się sportowcami, u których bieg jest elementarną częścią dyscypliny, zapraszamy do zapoznania się z programem naszego szkolenia i wzięcia w nim udziału.

Nie pokażemy Wam idealnego zestawu ćwiczeń lub sposobu badania, bo taki nie istnieje!

Nauczymy za to, jak mądrze badać i wyciągać wnioski.

Celem badania powinno być zrozumienie, co jest podstawowym problemem pacjenta oraz wskazanie płaszczyzn, na których możemy z nim współpracować. Na naszym szkoleniu dowiesz się także bardzo ważnej, a często pomijanej kwestii – czego nie osiągniesz bez zaangażowania Twojego pacjenta….

Sportowiec-amator to często pacjent z bagażem dolegliwości, dysfunkcji oraz przebytych i obecnych kontuzji. Nieraz pozbawiony niezbędnej wiedzy lub z błędnymi przekonaniami, dodatkowo przejęty presją czasu przed zawodami.

To szkolenie ma poukładać w głowie Wam, a następnie Waszym pacjentom. Ma pomóc Wam zrozumieć mechanizmy, jakie można zaobserwować w pracy z pacjentami-biegaczami.

Naprawdę warto mieć to narzędzie w swoim repertuarze!

Dowiesz się :

  • Jak badać lokalnie i globalnie układ ruchu oraz technikę biegu
  • Jak przeprowadzić wnioskowanie z zaobserwowanych strategii ruchu
  • Jak ułożyć plan ćwiczeń i obciążeń treningowych tuż po przebytej kontuzji
  • Jak zaplanować plan naprawczy od fundamentów ruchu do akcentów
  • Na co zwrócić uwagę w kwestii zdrowia biegacza, jego regeneracji i odnowy biologicznej
  • Co to znaczy dostosowywać ćwiczenia do umiejętności – jak progresować i regresować bazowe ćwiczenia s